HAKKIMDA

26 Aralık 1986 tarihinde Hatay’ın İskenderun ilçesinde doğdum. Doğuştan gele kronik bir hastalık sonucu görme yetimi %90 oranında kaybettim. Hem hastalığım hem engelim neticesinde hayatımın birçok evresinde zorluklarla karşılaştım. Ancak bütün bu zorluklara rağmen görsel ve işitsel sanarlara gönül verdim ve bu konularda birçok adımlar attım.

İlk ve orta öğrenimi kendi mahallemdeki Nardüzü İlkokulu’nda tamamladım ve liseyi İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yabancı Dil Ağırlıklı Lisesi’nde tamamladım. Eğitim hayatım buradan itibaren çok karmaşık bir hal aldı.

Lisams eğitimime Karadeniz Teknşk Üniversitesi’nde Fen Bilgisi Öğretmenliği okuyarak başladım ancak bu bölümü bitiremedim. Çünkü hayatımı bu yönde şekillendirmek istemiyordum. Daha sonrasında birkaç eğitim denemem daha oldu ve en sonunda Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nde Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü tamamlayaran nihayet bir diploma sahibi oldum.

Bu bölümü seçmemin altında elbette yaklaşık 10 yıllık bir fotoğraf tecrübem var. daha önce amatör kameralarla başladığım fotoğraf serüvenime 2015 yılında edindiğim profesyonel fotoğraf makinem ile kendimi gelistirerek devam etmekteyim.

2021 yılında artık bir şeyleri gerçekten başarmam gerektiğini düsünerek Dikey Geçis Sinavina girdim ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümünü kazandim. Su an hala okumay devam etmekteyim.

Grafik bölümü her ne kadar fotoğrafla birebir örtüşmese de çocukluğumdan gelen arayüz ve ürün tasarlama merakım, üç boyutlu tasarıma olan ilgim ve geometriye olan yetenegim neticesinde bu bölümü okurken kendimi ait oldugum yerde hissetmemi saglayacak duygular hissedivorum ve bu beni gerçekten çok mutlu ediyor.

Hem ilgim hem ihtiyaclarim doğrultusunda bilgisayar destekli görsel yazılımlarla aram oldukça iyidir diyebilirim. 2007 de meşhur olmaya başlayan sosyal medya platformlarinda “kendimi ifade etme” ihtiyacı hissetmiş ve Photoshop’a merak salmis bulunmaktaydim. O gün bu gündür sürekli üzerine katarak kendimi bu yazılımlar üzerinde geliştirmekteyim.


Öte yandan arayüz tasarımına duyduğum merak beni HTML vs CSS öğrenmeye de mecbur bıraktı ve temel-orta seviye diyebileceğim kadar web tasarımı da bilmekteyim.

Okuduğum bölüme paralel olarak her gün birçok yazılımda yeni çalışmalar yaparak kendimi her anlamda geliştirmeye devam etmekteyim. Ôzellikle Adobe yazılımlarına ileri derecede hakimim. Ayrıca Microsoft Office, MySQL ve WordPress gibi yazılımları da orta-ileri düzeyde kullanabilmekteyim.

Bir sinefili olmasam da film izlemeyi hayatımda yaptığım birçok aktiviteden daha çok severim ve gerek görsel yeteneğimi geliştirmek gerekse ışık ve kadraj bilgimi pekiştirmek adına vakit buldukça film izlerim.

Orta-ileri derece ingilizce ve Arapça bilmekteyim.

2010 yılında EKPSS yerleştirmesi neticesinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak memuriyet hayatıma başladım ve hala aktif olarak memurluğa devam etmekteyim. Ancak her seferinde “ben bu değilim” diyerek kendimi yapabildiğim bütün sanatsal ve kültürel aktivitelerde geliştirmeye ve ifade etmeye devam etmekteyim.